PARTICIPANTS

PARTICIPANTS

I. Participants admitted in accordance with the sport grade:
           
1 GUNEV Rossen STEFANOV Julian Bulgaria Bulgaria -5.00
2 DHONDY Heather SENIOR Nevena England England -5.00
3 FREDIN Peter SYLVAN Johan Sweden Sweden -5.00
4 KHOKHLOV Yuri MATUSHKO George Russia Russia -4.75
5 GROMOV Andrey GULEVICH Anna Russia Russia -4.75
6 CHUBAROVA Svetlana GROMOVA Victoria Russia Russia -4.75
7 DANAILOV Diyan STAMATOV Jerry Bulgaria Bulgaria -4.75
8 DUBININ Alexander KRASNOSSELSKI Mikhail Russia Russia -4.50
9 KHAZANOV Igor LEBEDEVA Maria Russia Russia -4.50
10 BIZON Piotr Antoni SZYMANOWSKI Marek Poland Poland -4.50
11 BALDURSSON Jon HARALDSSON Sigurbjorn Iceland Iceland -4.50
12 JORGENSEN Adalsteinn THORVALDSSON Matthias Gisli Iceland Iceland -4.50
13 DUMBOVICH Miklos WINKLER Gabor Hungary Hungary -4.50
14 SMEDEREVAC Jovanka WERNLE Sascha France Austria -4.50
15 ORLOV Sergey RUDAKOV Eugene Russia Russia -4.25
16 OLANSKI Wojtek VAINIKONIS Vytautas Lithuania Lithuania -4.25
17 ISPORSKI Vladislav TRENDAFILOV Rumen Bulgaria Bulgaria -4.25
18 AA Terje LIVGARD Allan Norway Norway -4.25
19 KUBAC Nezih ZORLU Nafiz Turkey Turkey -4.25
20 GALAKTIONOVA Olga RAKHMANI Diana Russia Russia -4.00
21 ARLOVICH Andrey VAINIKONIS Erikas Lithuania Lithuania -4.00
22 EKENBERG Simon HULT Simon Sweden Sweden -4.00
23 FRIEDLANDER Ehud LIRAN Inon Israel Israel -4.00
24 DOXIADIS Konstantinos FILIOS Aris Greece Greece -4.00
25 KHIUPPENEN Yuri SNO Eugene Russia Russia -3.75
26 ROZENBLYUM Mikhail SHUDNEV Andrey Russia Russia -3.75
27 SLIVA Vitold VOROBEY Pavel Russia Russia -3.50
28 GERASIMOV Alexey VOROBEYCHIKOVA Olga Russia Russia -3.50
29 BAVSHIN Igor SEMENOV Ivan Russia Russia -3.50
30 LORENCS Martins ROMANOVSKA Maija Latvia Latvia -3.50
31 KOISTINEN Kauko SIGURJONSSON Julius Finland Iceland -3.50
32 KONTOMITROS Konstantinos KOUKOUSELIS Tassos Greece Greece -3.50
33 BAREKET Ilan LENGY Assaf Israel Israel -3.50
34 PAVLUSHKO Olga YAKOVLEVA Maria Russia Russia -3.25
35 KHONICHEVA Elena RAPOPORT Vadim Russia Russia -3.25
36 GARKAVYI Alexander PONOMAREVA Tatiana Russia Russia -3.25
37 KOZLOV Sergey PETRUNIN Alexander Russia Russia -3.25
38 ROVYSHYN Oleg RYBNIKOV Gennadi Ukraine Ukraine -3.25
39 EIRIKSSON Sveinn Runar MAGNUSSON Magnus Eidur Iceland Iceland -3.25
  JOHANSEN Lars Arthur MACURA Milan Norway Czech Republic -3.25
40 ELIASSON Per Gunnar ELMROTH Gunnar Sweden Sweden -3.25
41 PAPAKYRIAKOPOULOS Yankos ROUSSOS Petros Greece Greece -3.25
42 BERG Erik KRISTOFFERSEN Christer Norway Norway -3.25
           
II. Participants invited by the organizing committee:
           
43 GUSEV Slava NIKITINA Alexandra Russia Russia -3.00
44 KHOLOMEEV Vadim OSAULENKO Oleg Russia Russia -3.00
45 ALTER Florian GROMOELLER Michael Germany Germany -3.00
46 HEGEDUS Gal SZEGEDI Balazs Hungary Hungary -3.00
47 BROCK Sally MYERS Barry England England -3.00
48 ALIMBEKOV Farid ROGOV Dmitri Russia Russia -2.75
49 BAKAL Mikhail ZAYTSEV Alexey Russia Russia -2.50
50 DRUTS Vadim GALAKTIONOV Dmitri Russia Russia -2.50
51 CARIC Jurica HARSANYI Josef Croatia Germany -2.50
52 KOKSOY Enver SOHTORIK Yusuf Turkey Turkey -2.25
53 GUDKOV Anatoli KURSAKOVA Larisa Russia Russia -2.00
54 ARTAMONOV Igor MITYAGINA Anastasia Russia Russia -2.00
55 BIRIN Sergei NEIMANIS Janis Latvia Latvia -2.00
56 MEDUSHEUSKI Henadzi SOTNIKAU Andrej Belarus Belarus -1.75
57 BIZER Leonid STOLBOVSKIY Sergey Russia Russia -1.25
58 ALUF Sedat KOKTEN Namila Turkey Turkey -1.15
59 BEKESEVICH Igor RYBIN Sergey Russia Russia -1.00
60 KHUTORSKY Nir ZEITAK Aviv Israel Israel -1.00
61 GREENBAUM Leonid LYANDIN Valeri Israel Russia 0.50
62 GOMEROV Pavel PROKHOROV Dmitri Russia Russia -3.00
           
III. Reserve:
           
  ANDREEV Yuri TATARKIN Vladimir Russia Russia -3.00
  KYCHANOV Valentin RUDAKOVA Elena Russia Russia -2.75